Kategoria: Strona główna

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” informuje:

Już 18 kwietnia odbędzie się w całej Polsce etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Również w Olsztynie, Elblągu i Ełku młodzież będzie zmagać się w pytaniami w części pisemnej i ustnej Konkursu. Etap diecezjalny OKWB w Diecezji Elbląskiej odbędzie się 18 kwietnia br. o godzinie 10.00 w. Bursie przy ulicy Wapiennej 17 (Stare Miasto) w Elblągu.

Program etapu:

10.00 Rozpoczęcie etapu diecezjalnego
10.30 Część pisemna
11.45 Część ustna
ok. 12.30 Wręczenie nagród i zakończenie

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, w którym corocznie bierze udział ok. 30 tysięcy młodych osób w całej Polsce.

Mateusz Rutynowski – Koordynator diecezjalny OKWB

Oddział Okręgowy w Olsztynie Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Prosta 5/6, 10-028 Olsztyn; tel. 609 024 981, e-mail: mateuszrutynowski@civitaschristiana.pl

Etap diecezjalny

Etap diecezjalny konkursu odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w Sali Spotkań im. Jana Pawła II; ul. Mostowa 15  w Elblągu (obok Katedry).

Rejestracja uczestników od godz. 10:30.

Prosimy o wcześniejsze przybycie, gdyż rozpoczynamy test punktualnie o 11:00.

Parking – przy Katedrze (bezpłatny).

 

Osoby zakwalifikowane do etapu diecezjalnego XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej – Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech – Patroni Diecezji Elbląskiej

Szkoła podstawowa

LP Imię i nazwisko Szkoła Katecheta Pkt.
1. Piotr Guzek SP – Zielonka Pasłęcka Lucyna Gajdulewicz 41
2. Weronika Biłas SP – Zielonka Pasłęcka Lucyna Gajdulewicz 41
3. Aleksandra Miś SP – Morąg Elżbieta Nowik 40,5
4. Tymoteusz Jackowski SP – Sztutowo Barbara Ranoszek 40
5. Małgorzata Korzeniowska SP – nr 2 – Morąg Agnieszka Górak 40
6. Aleksandra Kłos SP – Nowica Krystyna Semkiw 40
7. Paweł Zajło SP – Nowica Krystyna Semkiw 39,5
8. Oliwia Żukowska SP nr 25 – Elbląg Józefa Chmura 39
9. Julian Szczepkowski SP – Sztutowo Piotr Falgowski 38
10. Dominika Hajdeczko SP – Morąg Elżbieta Nowik 38
11. Patrycja Żukowska ZSP – Nowy Staw Anna Kamińska 37.5-
12. Zuzanna Koleśnik SP – Lubnowy Justyna Pietrasiak 37.5
13. Jan Ćwikliński SP nr 1 Malbork Piotr Poznański 37.5
14. Róża Witkowska SP nr 2 – Sztum Anna Sawka 37.25
15 Filip Pozorski SP nr 1 Malbork Piotr Poznański 37
16 Julia Piętka SP – Nebrowo Wielkie Iwona Krupa 37
17. Klaudia Gołembiewska SP – Trumieje Teresa Antolak 37
18. Klaudia Kozioł SP nr 4 – Elbląg Beata Sawicka 36.5
19. Wiktoria Jerzyk SP – Nebrowo Wielkie Iwona Krupa 36
20. Oliwia Bednarska SP – Sadlinki Marlena Wiercińska 35.5
21.  Paulina Kamińska SP – Morąg Elżbieta Nowik 35.25
22. Urszula Chrostek SP – Rodowo Adam Serafinowicz 35
23. Adrianna Bąkowska –Lis SP – Trumieje Teresa Antolak 35
24. Natalia Wojda SP – Nebrowo Wielkie Iwona Krupa 34
25. Katarzyna Skowrońska SP nr 19 – Elbląg Marta Wasiukiewicz 33.5
26. Filip Wardzyński SP nr 25 – Elbląg Józefa Chmura 33.25
27. Weronika Kołodziejczyk SP – Nowica Krystyna Semkiw 33.25
28. Mikołaj Więckowski SP – Dzierzgoń ks. Mariusz Klimkowski 33
29. Maria Pytlarczyk SP – Lubnowy Justyna Pietrasiak 33
30. Amelia Malicka SP – Trumiejki Jolanta Juszczak 33
31. Alicja Dzieżyc SP nr 8 – Elbląg Agnieszka Mucha 32.5
32. Kinga Zienkiewicz SP – Młynary Agnieszka Głębocka 32.5
33. Joanna Wawrzynowicz SP – Trumiejki Jolanta Juszczak 32
34. Dawid Kamola SP – Otłowiec Piotr Majewski 31.5
35. Anna Koronowska SP nr 19 – Elbląg Marta Wasiukiewicz 31.5
36. Oliwia Grzebalska SP – Trumieje Teresa Antolak 31
37. Zofia Plec SP nr 5 – Iława Jolanta – Gołaszewska – Zielińska 31
38. Paweł Kozik SP nr 14 – Elbląg Małgorzata Dąbrowska 31
39. Alicja Zamojska SP nr 25 – Elbląg Józefa Chmura 31
40. Natalia Cieplicka SP – Boreczno Anna Cieplicka 31
41. Zuzanna Głowienka SP – Sadlinki Marlena Wiercińska 30.5
42. Julia Jurczyk SP – Otłowiec Piotr Majewski 30.5
43. Nadia Krupa SP nr 3 – Iława Anna Sawka 30.5
44. Nadia Świątkowska SP nr 4 – Iława Sebastian Rynkowski 30.25
45. Katarzyna Ryfa SP – nr 2 – Morąg Agnieszka Górak 30
46. Oliwia Marguardt SP – Mikołajki Pomorskie Ewa Żuchowska 30
47. Jaśmina Natkańska ZSP – Drewnica Agnieszka Bastian 29.5
48 Adam Wielichowski SP – Miłomłyn Beata Gorgoń 29,5

 

Gimnazjum

LP Imię i nazwisko Szkoła Katecheta Pkt.
1. Marcelina Procyk Prywatne G „Awans” – Malbork Małgorzata Kaim 48.5
2. Aleksandra Dembińska SP nr 5 – Iława Jolanta – Gołaszewska – Zielińska 48
3. Zuzanna Omieczyńska SP nr 1 – G – Sztum Andrzej Omieczyński 47.5
4. Julia Ćwiklik SP – G – Ząbrowo Andrzej Janowicz 47
5. Jakub Październik G – Dobry Krystyna Semkiw 45.5
6. Julia Gorgoń G – Miłomłyn Ks. Piotr Olechowski 44
7. Agnieszka Bielińska Prywatne G. „Awans”- Malbork Małgorzata Kaim 43.5
8. Maja Październik G – Młynary Krzysztof Browalski 43
9. Aleksandra Pawłyszyn SP nr 5 – Iława Jolanta – Gołaszewska – Zielińska 42.5-
10. Weronika Sałacka SP – nr 2- G – Morąg Ks. Marcin Rusiecki 41.5
11. Julia Wrzesińska SP – G – Franciszkowo Danuta Ziółkowska 40
12. Julia Ostrowsk G – Młynary Krzysztof Browalski 40
13. Julia Frydrychowicz SP – G – Nebrowo Wielkie Iwona Krupa 39.5
14. Kacper Kłuba SP – G – Rodowo Adam Serafinowicz 39
15. Marta Formela SP – G – Nebrowo Wielkie Iwona Krupa 39
16. Danuta Pniewska ZS –  Kisielice Hanna Górecka 38.5
17. Karolina Juchta ZS – Stary Targ Magdalena Wiechowska 38.5-
18. Martyna Wąsowicz G – Dobry Krystyna Semkiw 38.5
19. Elwira Adamska SP – G – Ząbrowo Andrzej Janowicz 38.5-
20. Anna Szymańska SP – G – Gardeja Adam Serafinowicz 38
21. Natalia Michalska SP nr 1 – G – Sztum Andrzej Omieczyński 37.5
22. Jolanta Gul SP nr 1 – G – Nowy Dwór Gd. Joanna Burczy 37
23. Małgorzata Ryzenweber SP nr 1 – G – Nowy Dwór Gd. Joanna Burczy 35
24. Angelika Żak SP – G – Kwidzyn Ewa Zarębska 35
25. Gabriela Kuczyńska SP nr 1 – G – Malbork Jędrzej Chlebowski 35
26. Edwin Pruchniewski SP nr 1 – G – Malbork Jędrzej Chlebowski 35
27. Oliwia Kapela SP – G – Franciszkowo Danuta Ziółkowska 34.5
28. Marta Klatt G – Mikołajki Pomorskie Ewa Żuchowska 34

Warsztaty

Zapraszam serdecznie na warsztaty – „Awans zawodowy nauczyciela”.

Szkolenie odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w W-M ODN

w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, sala 316 – III piętro.

Proszę o zabranie ze sobą planów rozwoju zawodowego.

Warsztaty są bezpłatne, trwają 5 godz.

Bardzo proszę o potwierdzenie obecności na szkoleniu – telefonicznie 602608391

lub mailowo – r.pych@wmodn.elblag.pl

Z poważaniem

Regina Pych

konsultant ds. religii rzymskokatolickiej

EUREKA Kurs dla młodzieży 20-22 kwietnia 2018

EUREKA Kurs dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.

Celem kursu jest pomoc w doświadczeniu młodemu człowiekowi osobistego spotkania z Bogiem jako Ojcem, Jezusem, Zbawicielem i Duchem Świętym – Przewodnikiem.

Kurs odbędzie się dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w Parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej w Elblągu.

Zgłoszenia tel. 609 686 222; e-mal: przemil@o2.pl

Rozpoczęcie 20.04.2018 o godz. 17.00 (w salkach pod kościołem)

Kurs jest bezpłatny. Proszę o poinformowaniu uczniów o takiej propozycji.

Życzenia Wielkanocne

       Wielkanocny Poranek niechaj zabrzmi w ludzkich sercach wspaniałą pieśnią Radości i Nadziei, płynącej z pustego Grobu Chrystusa: „Tobie, Boże, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki!”

      Życzymy, by te Święta Paschalne były czasem głębokiej refleksji i wielkich duchowych przeżyć, które pozwolą czerpać siły do codziennego wypełniania swoich życiowych zadań.

 

                                                                Z serdecznymi życzeniami

                                                               ks. Wojciech Skibicki

                                                                   ks. Arkadiusz Dekański

                                                            Wiesława Bohutyn

Z uczniami w świat przypowieści ewangelicznych cz. 3 – Zaproszenie

ZAPROSZENIE
Z uczniami w świat przypowieści ewangelicznych cz. 3
Spotkanie sieci nauczycieli katechetów
Warmińsko–Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu zaprasza
5. marca 2018r. o godz. 16:00 do udziału w czwartym spotkaniu sieci współpracy i samo
kształcenia nauczycieli katechetów.
Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału wszystkich katechetów, którzy chcieliby posłuchać
innych, porozmawiać oraz podzielić się swoimi doświadczeniami w pracy z Biblią.
W programie:
1. O Prymasie Tysiąclecia – ks. mgr Jarosław Łukaszewski
2. INSPIRACJE – rozbijamy Bank Pomysłów (nasze metody pracy i nowości w zbiorach biblioteki)
3. W świat przypowieści ewangelicznych cz. 3
Spotkanie obejmuje 3 godz. dydaktyczne i realizowane będzie w poniedziałek 5. marca 2018r.,
w godz. 16:00 – 18:00 w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu, przy ul. Świętego
Ducha 25 na I p. w Czytelni.
Zapraszamy do rejestracji za pomocą formularza https://goo.gl/forms/ITLiUU3AU7UJV1xp1
Zgłoszenia przyjmujemy w Wydziale Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej (ul. Świętego Ducha
25, I piętro), tel. 55 237 62 64 lub e-mail, w godzinach od 9.00 do 15.00 do poniedziałku 5.03.2018r.

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Elbląskiej © 2015 Frontier Theme